SPORT

RABKA

REGION


1

Stacja narciarska Polczakówka

Polczakówka_1Polczakówka_2
Opis trasy

Stok znajduje się około 4,2 km od naszego Apartamentu ASIA. Na szczycie góry możemy podziwiać widok na dolinę Raby, Rabkę Zaryte oraz masyw Lubonia Wielkiego.

Narciarze mogą tu korzystać z dwóch tras zjazdowych. Pierwsza ma 650 metrów i dobrze na niej będą się czuć narciarze średnio doświadczeni. Funkcjonuje przy niej wyciąg talerzykowy o przepustowości 850 osób na godzinę. Obok karczmy przy dolnej stacji usytuowana jest bardzo łatwa trasa z wyciągiem linowym idealnym dla początkujących narciarzy jak i dzieci.

Obie trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane oraz przygotowywane przez ratrak. Przy dolnej stacji wyciągu znajduje się również karczma. Można w niej odpocząć, ogrzać się zjeść pyszne domowe danie i wypić gorącą kawę albo herbatę.

Polczakówka to nowoczesny ośrodek narciarski na północnym zboczu "Grzebienia", położony ok.3 km od centrum Rabki Zdrój

Dane techniczne:

  • wyciąg orczykowy długość 650 m,
  • przepustowość 850 os/godz.,
  • stacja dolna 430 m.n.p.m., górna 560 m.n.p.m. różnica wzniesień - 130 m ,
  • system sztucznego naśnieżania,
  • stok oświetlony,
  • elektroniczne, zbliżeniowe karty wstępu,
  • stok każdego dnia przygotowywany przez ratrak,

wyciąg linowy dla dzieci i początkujących długość 70 m różnica poziomów 6 m

Przy dolnej stacji wyciągu utwardzony parking na ok. 100 aut osobowych, zaplecze gastronomiczne, serwis narciarski wypożyczalnia sprzętu szkoła narciarska dla dzieci, dorosłych oraz kandydatów na Instruktorów PZN, licencjonowana przez Polski Związek Narciarski.

DOJAZD: Własnym pojazdem: 4,2 km. Lub PKS, BUS: przystanek autobusowy na wprost stoku. Z Rabki dojazd busami lub PKS w kierunku Olszówki i Mszany Dolnej

Informacja turystyczna

4h / pieszo

Dojazd

Więcej szczegółów

Kasina Ski & Bike Park Kasina Wielka

KasinaSki_1KasinaSki_2
Opis obiektu

Ten obiekt sportowy został wybrany najlepszym ośrodkiem narciarskim w Polsce pod względem kategorii „małe stacje narciarskie”. Kasina Ski jest całorocznym ośrodkiem rekreacyjno-wypoczynkowym i stanowi wyjątkowy kompleks – obok Czarnego Gronia i Słotwin Arena – należący do Rodziny Pingwina.

Trasa należąca do ośrodka jest najdłuższym, położonym najbliżej Krakowa, sztucznie dośnieżonym stokiem narciarskim (stopień trudności: średnio trudny). Latem można tu polatać na parolotni, wybrać się w górską wycieczkę, czy wreszcie pojeździć na rowerze w jednym z największych Bike Parków.

Informacja turystyczna

wycieczka kilkugodzinna / całodniowa

Dojazd

Więcej szczegółów


2

Wyciąg narciarskie U Żura w Chabówce

U Żura Chabówka_2U Żura Chabówka_4
Opis trasy

U Żura można fajnie poszusować z całą rodziną, bowiem to miejsce przygotowane szczególnie po kątem takich grup. Trasy zjazdowe są szerokie i łagodnie, co sprzyja najmłodszym i początkującym. Trasy tam są zawsze bardzo bobrze oznakowane i przygotowane, po to, aby osiągnąć jak najwyższy wskaźnik bezpieczeństwa.

Na miejscu do dyspozycji są dwa wyciągi narciarsie: jeden o długości 350 m, drugi o długości 100m. Trasy posiadają sztuczne naśnieżanie, oświetlenie. Na miejscu działa szkółka narciarska, a także wypożyczalnia sprzętu i serwis sprzętu narciarskiego. Można tam również smacznie zjeść i umyść się. Obiekt jest wyposażony w parking.

Informacja turystyczna

wycieczka kilkugodzinna / całodniowa

Dojazd

Więcej szczegółów

Kompleks BESKID Spytkowice

Kompleks-BESKID-Spytkowice_01Kompleks-BESKID-Spytkowice_03
Opis obiektu

Kompleks Beskid

znajduje się w miejscowości Spytkowice, położonej pomiędzy pasmem Beskidów i Gorcy. Jest to miejsce odpowiednie do uprawiania sportów zimowych, a szczególnie o charakterystyce zjazdowej (narty, snowboard, sanki).

Beskid Spytkowice przygotował do tego celu cztery trasy zjazdowe o różnych długościach i stopniu trudności (trasa zielona II – 720 m; trasa zielona II – 1100 m; trasa niebieska I – 260 m; trasa niebieska II – 80 m). Narciarzy i innych zjazdowców w górę trasy wiezie 4-osobowa nowoczesna kolejka krzesełkowa o długości 720 m.

Na początkujących czeka na miejscu stacja Podhalańskiej Szkoły Narciarstwa. Ponadto: specjalistyczny serwis narciarski oraz wypożyczalnia sprzętu.

Informacja turystyczna

wycieczka kilkugodzinna / całodniowa

Dojazd

Więcej szczegółów